For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
Trzoda chlewna w Polsce – zahamowanie produkcji

Trzoda chlewna w Polsce – zahamowanie produkcji

Program Gobarto 500 aktualny od ubiegłego roku zajmuje się pogłowiem trzody chlewnej (jej odbudową). Działa on na zasadzie pomocy rolnikom
i współpracowaniu z nimi. Proponuje on inwestycję polegającą na stworzeniu budynku mieszczącego 2000 sztuk trzody chlewnej. Dzięki tak dużej ilości tych zwierząt można uzyskać sukces finansowy. Często taka propozycja skłania do tego, aby podjąć się takiej inwestycji. Powyższy program cały czas jest realizowany.
W 2017 roku 43 rolników zdecydowało się zaangażować i zainteresować tą kwestią. Sytuacja w kraju wskazuje na to, że zmniejsza się ilość hodowli w naszym kraju. Wpłynie to jednak na naszą gospodarkę, powodując straty i skutki, które trudno będzie nadrobić.

Okazuje się, że brak zainteresowania z naszej strony takową inwestycją może pomóc np.: Duńczykom na to, aby poprawić swoją sytuację hodowlaną. Zapewne chętnie zajmą się produkcją świń, aby zyskać profity. Kraje niemieckie czy holenderskie obecnie eksportują do nas 5-6 mln sztuk świń. Nie powinniśmy podchodzić do tego obojętnie. Niestety, potrzebujemy pomocy w zakresie branży hodowlanej. Jeśli nadal nie będziemy zwiększać poziomu produkcji w tym zakresie
i biernie podejdziemy do zaleceń urzędowych, możemy doprowadzić do tego, że kupujący produkt będzie wiedział, że jesteśmy całkowicie obojętni i pozwalamy na to, aby inni producenci korzystali z zaproponowanych programów. 

Comments (1)


  1. KIedy ceny pójda w górę?

leave your comment


Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top