For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
Poparcie pracowników naukowych względem zwierząt futerkowych

Poparcie pracowników naukowych względem zwierząt futerkowych

Polscy naukowcy uniwersyteccy skłaniają się przy tym, aby zlikwidować zakaz związany z hodowlą tego typu zwierząt. Uważają oni, że ich przeciwnicy nie zaznajomili się z opinią środowisk, które są faktycznie związane z branżą hodowlaną, rolniczą czy zwierzęcą. Rozwiązania w projekcie, które proponują, są nieodpowiednie i nieprzemyślane.

            Zostały pominięte informacje dotyczące stanu hodowli tych zwierząt, opinie znawców. Okazuje się, że naukowcy zajmują się pozyskiwaniem aktualnych wiadomości na ten temat. Przykładowo hodowla norek wykazuje wielkie zainteresowanie i popularność. Zwierzęta futerkowe są najnowocześniejsze i ich hodowla opiera się na sukcesie gospodarczym. Osoby wypowiadające się informują także o istnieniu europejskiego systemu certyfikacji tzw.: WelFur.

            Zakaz hodowli omawianych zwierząt może niekorzystnie wpłynąć nie tylko na branżę hodowlaną, ale także na uniwersytecki kierunek przyrodniczy. Okazuje się, że jeśli zostanie przyjęte takowe rozwiązanie legislacyjne to dotychczasowa działalność osób wspierających hodowlę zwierząt futerkowych, będzie udaremniona. Niektóre środowiska twierdzą, że zwierzęta te są tylko męczone i drażnione. Jest to błędna interpretacja. Jak podają naukowcy, dążą oni do tego, aby nie blokować potrzeb tej rasy, a wręcz przeciwnie, je zaspokajać. Tak więc dbałość o pokarm i higienę zwierząt jest priorytetem i wpływa na jakość usług. Naukowcy zapewniają wręcz
o swoim podejściu do sprawy, które jest odpowiednie i skupia się wyłącznie na dobru zwierząt

            W swoim apelu pracownicy Uniwersytetów zaznaczają, że zakaz hodowli tych zwierząt nie wpłynie poprawnie na naszą sytuację, a wręcz odwrotnie, otworzy innym krajom możliwość skorzystania na tym. Tak więc został skierowany list do Prezydenta i Parlamentu o ponowne rozpatrzenie tej kwestii.

leave your comment


Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top