For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
Podwyżki i wsparcie w apelu lekarzy weterynarii

Podwyżki i wsparcie w apelu lekarzy weterynarii

Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna podaje, że oddziały weterynarii mają zbyt małe zarobki, a to skutkuje słabym zainteresowaniem pracowników.

Okazuje się, że Krajowa Izba przesłała wniosek o zwiększenie wynagrodzeń. Weterynarze twierdzą, że zbyt słabe płace powodują utrudnienia i doprowadzą do pogorszenia gospodarki. Ważna okazuje się bioasekuracja, która jest jednym
z przepisów.

W piśmie do redakcji informuje się o tym, że płace wynoszą od 2,5-3 tysięcy złotych brutto. Jest to jednak zbyt mało, aby zadowolić ludzi. Ponadto okazuje się, że problemem jest bioasekuracja, która wymaga ogromnego zaangażowania pracowników, a co za tym idzie zwiększona liczb kontroli. Do tej pory wynosiła ona 140 tysięcy, zaś teraz ma dojść nawet do pół miliona.

Okazuje się, że warto byłoby zwiększyć możliwości finansowe, co wpłynęłoby na jakość usług i poziom kadry. Rząd ma zamiar stworzyć 50 nowych etatów na wschodzie kraju. Jednak bez możliwości dofinansowania, pracownicy nie będą chcieli obsadzić stworzonych stanowisk.

Krzysztof Jurgiel tj. minister wypowiadający się w tej kwestii uznał, że decyzja podjęta zostanie przez Prezydenta i Ministra Finansów. Należy jednak szybko podejmować odpowiednie kroki, aby nie zaprzepaścić tej szansy.

Comments (3)


  1. The best option

  2. Zgadzam się

  3. hjfgsdfg

leave your comment


Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top